PL EN
ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY
RECENZJA KSIĄŻKI JANUSZA FALECKIEGO - DYLEMATY ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, SOSNOWIEC 2016, OFICYNA WYDAWNICZA „HUMANITAS”
 
 
Więcej
Ukryj
1
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
 
 
Data publikacji: 01-12-2017
 
 
SBN 2017;12(2): 483-487
 
SŁOWA KLUCZOWE
STRESZCZENIE
W ostatniej dekadzie zarządzanie kryzysowe jest niezwykle intensywnie rozwijającą się dziedziną działalności administracji publicznej, sektora firm i przedsiębiorstw, a także przedmiotem badań naukowych oraz wielu wnikliwych analiz. Trudno jednoznacznie określić cezury czasowe, kiedy pojęcie zarządzania kryzysowego zaczęło funkcjonować w sektorze życia publicznego. Z pewnością należy przyjąć, że jego elementy istniały dużo wcześniej niż datowana na dzień 26 kwietnia 2007 roku ustawa o zarządzaniu kryzysowym1. Zarządzanie kryzysowe jest ściśle związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz zagrożeniami, które autor recenzowanej publikacji definiuje w sposób kompleksowy i dogłębny, odnosząc się w niej zarówno do jego militarnych, jak i niemilitarnych aspektów. Swoje rozważania Autor ujął w pięciu rozdziałach, poprzedzonych wstępem oraz podsumowanych zakończeniem.
 
REFERENCJE (1)
1.
J. Falecki, Dylematy zarządzania kryzysowego w Rzeczypospolitej Polskiej, Sosnowiec 2016, Oficyna Wydawnicza „Humanitas”
 
ISSN:2082-2677
Journals System - logo
Scroll to top